Krótko: i2 Technologies pozywa Oracle za rozwiązania SCM

Zarzuty dotyczą przede wszystkim rozwiązań z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw. Z treści pozwu wynika, że wybrane systemy firmy Oracle mają naruszać 11 patentów należących do i2 Technologies.

Władze mniejszej firmy domagają się rekompensaty finansowej lub wyroku zakazującego firmie Oracle wykorzystywania chronionych prawnie mechanizmów. W oficjalnej treści pozwu nie wymieniono z nazwy aplikacji Oracle, które naruszają prawa i2 Technologies. W ofercie koncernu znajdują się m.in. systemu SCM należące do rodzin J.D. Edwards i PeopleSoft. To nie pierwsze tego rodzaju oskarżenia ze strony kierownictwa i2 Technologies. We wrześniu 2006 roku przedstawiciele firmy wystosowali podobny pozew przeciwko firmie SAP. Rozwiązania niemieckiego producenta miały naruszać siedem patentów i2 Technologies.

Warto dodać, że w połowie ubiegłego roku ogłoszono zamiar połączenia firmy i2 Technologies z JDA Software. Do fuzji ostatecznie jednak nie doszło, mimo tego, że transakcja zyskała aprobatę udziałowców obu firm.

Czytaj też:

Polskie firmy planują akwizycje

Oracle pozywa nową firmę pracowników TomorrowNow

TomTom zapłaci za patenty Microsoftu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200