Kroll Ontrack oferuje nową wersję narzędzia do kasowania danych

Firma Kroll Ontrack opracowała nową wersję oprogramowania do kasowania danych, które pracuje zgodnie z najnowszymi standardami zatwierdzonymi przez NATO i służby bezpieczeństwa. Rozwiązanie nosi nazwę Ontrack Eraser 4.0 i pozwala niszczyć pliki z 200 nośników jednocześnie.

Ontrack Eraser 4.0 kasuje duże wolumeny danych przechowywane w różnych środowiskach (pecety, laptopy, serwery oraz systemy pamięci masowej) oraz usuwa cyfrowe informacje z wirtualnych maszyn VMware. Oprogramowanie oferuje też nowe funkcje do zarządzania bezpieczeństwem i raportowania.

Raporty zawierają informacje o dyskach twardych twardego, ich numery seryjne, modele oraz rodzaj zastosowanego algorytmu kasowania, co pozwala przedsiębiorstwom uzyskiwać informacje przydatne np. do udokumentowania procesów dla celów proceduralno-prawnych. Integralną częścią oprogramowania jest nowa konsola administracyjna, kontrolująca uprawnienia użytkowników do niszczenia danych przechowywanych na różnych nośnikach.

Zobacz również:

  • Internetowa transmisja meczu Polski z Austrią przerwana z powodu ataku DDoS
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200