Kreator aplikacji e-handlu

WebSphere Commerce Suite to następca pakietu Net.Commerce, znanego produktu IBM.

WebSphere Commerce Suite to następca pakietu Net.Commerce, znanego produktu IBM.

Na bazie oprogramowania Net.Commerce zbudowano już kilka internetowych serwisów działających w Polsce. Dzisiaj IBM oferuje rozbudowaną wersję tego pakietu. WebSphere jest produktem dopracowanym, zawarte w nim funkcje lokują go wyżej od tanich rozwiązań handlu elektronicznego.

W skład pakietu wchodzi wiele narzędzi przydatnych do budowy dynamicznych serwisów handlu elektronicznego, w tym własny serwer HTTP, serwer aplikacyjny, baza danych DB2 wraz z rozszerzeniami tekstowymi.

Do WebSphere Commerce Suite wprowadzono kilka istotnych nowości, m.in. możliwość prowadzenia inter-aktywnych akcji marketingowych na podstawie zdefiniowanych reguł, personalizację prezentowanej zawartości, obsługę XML i JDBC (Java Database Connectivity) oraz środowisko tworzenia aplikacji WWW.

WebSphere Commerce Suite ma wbudowaną obsługę protokołu SSL, cyfrowych certyfikatów i różnych metod płatności. Może także wykorzystywać bazę danych Oracle8 (zamiast standardowej DB2 jako wewnętrznej bazy programu) i współpracować z serwerami Netscape i Lotus Domino.

Głównym elementem pakietu jest Web-Sphere Advanced Server 3. Komponenty JavaBeans pozwalają na równoległą jego pracę na maszynach wieloprocesorowych, a możliwość prowadzenia równoległych zadań na osobnych wirtualnych maszynach Javy umożliwia pracę w środowisku w pełni rozproszonym.

Moduł Catalog Architect pozwala na wykorzystanie definicji XML do opisania zawartości katalogów, które są umieszczane w tworzonym serwisie handlu elektronicznego (gotowe katalogi można w ten sposób importować). Do pakietu dołączono kreatory, umożliwiające szybkie łączenie się z zewnętrznymi bazami danych, tworzenie zapytań SQL czy nowych komponentów JavaBeans. Kreator Store Development pozwala np. na wyposażenie tworzonego serwisu WWW w możliwość analizowania zawartości plików cookie. Można też korzystać z dołączonego do pakietu środowiska Visual Age dla Javy i wywołań API zawartych w serwerze aplikacyjnym.

Ważnym elementem składowym Web-Shere jest serwer reguł biznesowych, pozwalających na dynamiczne tworzenie spersonalizowanej zawartości internetowej. Zawarte w nim szablony służą do szybkiego zdefiniowania ofert uwzględniających termin, sprzedaż wiązaną czy proponowanie podobnych produktów - w zależności od informacji zawartych w profilu klienta.

Produkt w obecnej wersji jest w pełni przystosowany do współpracy z pakietem zarządzania środowiskiem informatycznych Tivoli. Może także współpracować z systemem Lotus Domino.

--------------------------------------------------------------------------------

WebSphere Commerce Suite Pro 4.1

Producent: IBM Corp.

http://www.ibm.com/websphere

Cena: od 38 tys. USD

Platformy: Windows NT 4.0, IBM AIX, Sun Solaris

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200