Krążki Blu-ray już w sklepach

Japoński koncern TDK rozpoczął dostarczanie do sieci handlowych pierwszych partii nagrywanych nośników Blu-ray. Płyty są na razie dość drogie - producent zapowiada jednak, iż z czasem ich ceny powinny spadać.

Krążki Blu-ray już w sklepach

Płyty Blu-ray firmy TDK

W ofercie TDK dostępne są dwa rodzaje płyt Blu-ray - jednokrotnego i wielokrotnego zapisu. Obie wersje mogą zmagazynować 25 GB danych. Ich ceny ustalono na, odpowiednio, 19,95 USD i 24,95 za sztukę. Krążki przystosowane są do zapisu z prędkością 2x. Ich powierzchnię pokrytą powłoką DURABIS 2 - ma ona chronić płyty przed wszelkimi zarysowaniami.

Przedstawiciele producenta poinformowali też, że w najbliższych miesiącach w jego ofercie pojawią się również dwustronne nośniki Blu-ray o łącznej pojemności 50 GB. One również dostępne będą w dwóch wersjach - jedno- i wielokrotnego zapisu. Płyty kosztować będą 47,99 i 59,95 USD.

Warto przypomnieć, że pierwsze nagrywarki i odtwarzacze płyt Blu-ray trafią do sprzedaży w najbliższych miesiącach - premiery takich produktów zapowiedziały już m.in. firmy Sony oraz Panasonic.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200