Koszalin miastem cyfrowych wyzwań

Już w przyszłym tygodniu, w dniach 12 i 13 maja, odbędzie się konferencja zatytułowana "Koszalin miastem cyfrowych wyzwań". Władze miasta będą podzielą się swoimi doświadczeniami, wynikającymi z realizacji ambitnych projektów ICT.

Koszalin mocno stawia na wdrażanie nowoczesnych systemów teleinformatycznych, skracając dystans do regionalnego lidera - miasta Szczecin. W poniedziałek i wtorek 12 i 13 maja 2014 w Koszalinie odbędzie się konferencja poświęcona rozbudowie infrastruktury społeczeństwa informacyjnego oraz rozwojowi e-usług oferowanych w ramach Portalu edukacyjnego województwa zachodniopomorskiego. Paneliści omówią potencjalne możliwości informatyzacji jednostek oświatowych w ramach nowej unijnej perspektywy finansowej, dzieląc się swoimi doświadczeniami z wdrażania systemu także od strony realizacyjnej.

Inwestycje w nowoczesną infrastrukturę teleinformatyczną i usługi szeroko pojętej e-administracji na dużą skalę wprowadza od kilku lat Szczecin. Dużym sukcesem skończyło się tam wdrażanie takich projektów jak Portal edukacyjny, optymalizujący zarządzanie miejską oświatą, system typu ITS, sprawnie organizujący ruch w mieście, czy budowa miejskiej infrastruktury sieciowej. Koszalin postanowił pójść podobną ścieżką, widząc pozytywne efekty, jakie stolicy Pomorza Zachodniego przyniosły inwestycje w ICT. Miasto jest w trakcie realizacji m.in. własnego Portalu edukacyjnego, rozbudowy infrastruktury sieciowej i realizacji monitoringu wizyjnego, a także systemu inteligentnego transportu, którego wykonawcę wyłoniono w ramach drugiego przetargu pod koniec lutego br.

Zobacz również:

Kluczowe inwestycje w technologie teleinformatyczne, planowane przez Koszalin oraz ponad dwadzieścia innych polskich samorządów miejskich kompleksowo przedstawiliśmy w ramach raportu „IT w samorządach”.

Computerworld objął konferencję "Koszalin miastem cyfrowych wyzwań" patronatem.


TOP 200