Koronawirus: te konferencje IT zostały odwołane lub przełożone

Z powodu epidemii koronawirusa (znanego jako COVID-19), rośnie lawinowo liczba odwoływanych konferencji i targów organizowanych przez firmy komputerowe. W zgodnej opinii analityków rynek IT odczuje to bardzo boleśnie. Pozostaje tylko pytanie jak bardzo i czy będzie to krótkotrwałe załamanie, czy może przybierze postać długiej recesji.

Odwołując konferencje ich organizatorzy sięgają często po rozwiązanie, dzięki któremu zainteresowane nimi osoby mogą jednak w nich uczestniczyć. Sięgają po prostu po jedną z najnowszych technologii IT, jaką jest możliwość zwirtualizowania takich spotkań, transmitując w trybie online w postaci strumienia danych audio/wideo poszczególne wykłady, konferencje prasowe i inne wydarzenia towarzyszące danej imprezie. Osoba zainteresowana taką konferencją może uczestniczyć w niej wirtualnie siedząc sobie na krześle przed ekranem komputera.

Prezentujemy więc listę wymieniająca najważniejsze imprezy IT, jakie powinny się odbyć w najbliższych czterech miesiącach oraz ich aktualny status pozwalający stwierdzić czy dana impreza została definitywnie odwołana, czy została przełożona na późniejszy termin, czy też zamiast fizycznego uczestnictwa ich organizator oferuje wirtualne spotkanie. Jeśli jakiejś ważnej imprezy IT nie ma tej liście, oznacza to (przynajmniej na ten moment), że nie została odwołana.

Zobacz również:

  • LeverX Poland staje się największym oddziałem LeverX Group w całej Unii Europejskiej.
  • Zoom szuka szans na dalszy rozwój. Chce zainteresować klientów korporacyjnych

Wild West Hacking Fest – marzec (10-13), San Diego - Aktualny stan: zwirtualizowana.

Red Team Summit - marzec (11-12), Menlo Park - Aktualny stan: przełożona na czerwiec (11-12).

Women in Cybersecurity - marzec (12-14), Aurora (Colorado) - Aktualny stan: odwołana.

ICS West (targi) - marzec (17-20), Las Vegas - Aktualny stan: przełożona na czerwiec (dokładna data nie jest jeszcze znana).

Pwn2Own CanSecWest (targi bezpieczeństwa) - marzec (18-20), Vancouver - Aktualny stan: opcjonalnie możliwość wirtualnego uczestnictwa.

InsomniHack – marze (19-20), Genewa - Aktualny stan: przełożona na czerwiec (4-5).

Black Hat Asia – koniec marca, Singapur - Aktualny stan: przełożona na koniec września.

BSidesCharm - kwiecień (4-5), Baltimore - Aktualny stan: opcjonalnie możliwość wirtualnego uczestnictwa.

BountyCon - kwiecień (4-5), Singapur - Aktualny stan: przełożona na koniec sierpnia.

Kaspersky's Security Analyst Summit - kwiecień (6-9), Barcelona - Aktualny stan: przełożona (terminu jeszcze nie ustalono).

DEF CON China - kwiecień (17-19), Pekin - Aktualny stan: przełożona (brak konkretnego terminu).

Internet Freedom Festival - kwiecień (20-24, Walencja - Aktualny stan: odwołana.

Area41 - czerwiec (11-12), Zurych - Aktualny stan: przełożona na czerwiec 2021 roku.

Aktualizacja: 11 marca 2020 17:37

Także redakcja Computerworld przekłada konferencję SEMAFOR, która miała się odbyć w dniach 19-20 marca 2020 roku. O nowym terminie konferencji będziemy informować w zakładce "Konferencje".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200