Kopiowanie dysku

Drive Image 2002, udostępniony właśnie przez firmę PowerQuest, jest programem do tworzenia obrazów (tzw. image) dysków twardych, cenionym przede wszystkim za szybkość działania.

Drive Image 2002, udostępniony właśnie przez firmę PowerQuest, jest programem do tworzenia obrazów (tzw. image) dysków twardych, cenionym przede wszystkim za szybkość działania. Drive Image 2002 tworzy plik, w którym umieszcza wszystkie dane zapisane na dysku: pliki, strukturę katalogów oraz obszaru rozruchowego dysku.

Program doskonale nadaje się do regularnego i automatycznego tworzenia kopii zawartości dysku twardego oraz poszczególnych partycji. W ten sposób można zabezpieczyć się przed utratą danych lub awarią systemu. Wystarczy skopiować dane zapisane w pliku obrazu, aby móc na nowo korzystać z komputera i wszystkich zainstalowanych w momencie jego tworzenia aplikacji. Dodatkowym ułatwieniem jest bootowalna płyta CD, na której dostarczana jest Drive Image.

Zobacz również:

W obecnej wersji program został wyposażony w funkcje umożliwiające użytkownikowi stworzenie na dysku wydzielonego obszaru, czy nowej partycji, na której będą zapisywane pliki obrazu. Drive Image 2002 oferuje również nowy mechanizm przeglądania struktury plików zapisanej na partycjach FAT, FAT32 oraz NTFS. Dodano mechanizmy umożliwiające programowi tworzenie kopii bezpieczeństwa dysków dostępnych za pośrednictwem sieci lokalnej.

Cena Drive Image 2002 wynosi 69,95 USD. Ze strony producenta można pobrać wersję demonstracyjną programu.

Więcej informacji:

http://www.powerquest.com/driveimage


TOP 200