Kopie po polsku

Firma Breitenbach oferuje system EAD przeznaczony do archiwizacji i przeszukiwania bazy dokumentów w postaci elektronicznej.

Firma Breitenbach oferuje system EAD przeznaczony do archiwizacji i przeszukiwania bazy dokumentów w postaci elektronicznej.

Pakiet poznańskiej firmy składa się z dwóch podstawowych programów: EADClip i EADSearch. Pierwszy z nich służy do skanowania i obróbki dokumentów, drugi - do przeszukiwania utworzonej bazy danych.

EAD może być zainstalowany na pojedynczym komputerze lub pracować w sieci - działa pod kontrolą Windows 95/98 lub NT 4.0. Obecnie są dostępne sieciowe wersje programu przeznaczone do zastosowań korporacyjnych, natomiast pakiety jednostanowiskowe zostaną wprowadzone do sprzedaży w marcu 2000 r.

EADClip zawiera moduły: Wprowadzanie, Clipping, OCR i Eksport. Pierwszy z nich służy do obsługi procesu skanowania i może współpracować z profesjonalnymi urządzeniami do masowego przetwarzania dokumentów oferowanych m.in. przez Fujitsu, Bell+Howell lub Kodak. Po skanowaniu program tworzy dokument źródłowy, który można opisać określając jego atrybuty, takie jak nazwa, źródło, rubryka, data publikacji itp. Moduł Clipping umożliwia edycję skanowanego dokumentu polegającą na określeniu, które jego fragmenty mają być poddane procesowi OCR (rozpoznawania znaków), a które zapisane w postaci graficznej. Program zawiera zestaw narzędzi do elektronicznego montażu dokumentów, m.in. pozwalających na tworzenie i edycję atrybutów. Moduł optycznego rozpoznawania znaków OCR obsługuje język polski, ale dostępnych jest też kilkadziesiąt innych wersji językowych. Natomiast program Eksport służy do automatycznego przenoszenia opracowanych dokumentów do bazy danych.

EADSearch oferuje zaawansowane mechanizmy przeszukiwania bazy danych. Pozwala na wyszukiwanie dokumentów na podstawie wcześniej zdefiniowanych atrybutów, a także ciągów słów występujących w plikach tekstowych. Program umożliwia wyświetlanie, powiększanie i drukowanie dokumentów, a także tworzenie, przechowywanie i udostępnianie zestawień z informacjami o wyszukanych plikach. Według producenta, typowy czas przeszukiwania bazy zawierającej 100 tys. dokumentów trwa kilka sekund.

--------------------------------------------------------------------------------

System elektronicznej archiwizacji dokumentów EAD dla Windows

Producent: Breitenbach, tel. (+61) 827 25 79

Ceny: EAD Enterprise - ok. 9390 zł, EAD Professional - 4960 zł, EAD Standard (jedno stanowisko) - 1690 zł

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200