Konwertery mediów

Firma Transition Networks zaprezentowała na majowych targach NetWorld+Interop konwertery mediów wspierające technologię Power over Ethernet.

Są to konwertery Ethernet i Fast Ethernet obsługujące z jednej strony sygnały światłowodowe, a z drugiej sygnały przesyłane przez okablowania miedziane. Cechą charakterystyczną konwerterów jest to, że dostarczają też końcowemu urządzeniu zasilanie (specyfikacja Power over Ethernet). Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie przypadku takich urządzeń jak telefony IP, bezprzewodowe punkty dostępu czy kamery internetowe.

Konwertery mediów
Konwertery mediów produkowane przez Transition są zgodne ze standardem IEEE 802.3af, który definiuje, w jaki sposób należy dostarczać urządzeniu sieciowemu zasilanie AC (48 V) przez tę samą nieekranowaną skrętkę, przez którą są przesyłane dane.

Konwertery są wyposażone w układy zabezpieczające, które gwarantują, że urządzenie sieciowe będzie zasilane we właściwy sposób (kontrola poziomu dostarczanego prądu).

Konwertery nie tylko wspierają technologię IEEE 802.3af, ale pracują też w trybie "legacy mode". Oznacza to, że mogą dostarczać napięcia 12, 24 lub 48 o odwróconej polaryzacji, dlatego mogą zasilać starsze modele urządzeń sieciowych.

Firma oferuje też urządzenie noszące nazwę Power Splitter, które można dołączać do starszych konwerterów mediów, które nie wspierają technologii IEEE 802.3af. Konwertery takie pracują wtedy zgodnie ze standardem Power over Ethernet.

Wszystkie konwertery są już dostępne. Konwertery wspierające sieci 10 Mb/s kosztują od 350 USD, a 100 Mb/s od 700 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200