Kontrola dostępu do sieci z Extreme Networks

Extreme Networks wprowadził nowe rozwiązanie do zabezpieczania sieci przed dostępem urządzeń, które nie spełniają standardów i wymogów obowiązującej w przedsiębiorstwie polityki bezpieczeństwa.

Sentriant AG (Access Guard) jest urządzeniem monitorującym i sprawdzającym urządzenia podłączone do sieci pod kątem zgodności z przyjętymi regułami bezpieczeństwa. Zapewnia kontrolę urządzeń bez konieczności instalowania oprogramowania na komputerach i urządzeniach końcowych. Może monitorować punkty końcowe oraz sieci VLAN.

Sentriant AG monitoruje wszystkie urządzenia końcowe tj. komputery stacjonarne, przenośne, sieci VPN itp., podłączone lokalnie jak i zdalnie, pod kątem spełniania przez nie wymogów polityki bezpieczeństwa. Administrator może ustalić zasady dostępu do sieci firmy dla pojedynczego urządzenia lub grupy urządzeń. Monitorowanie sieci może być prowadzone bez agenta po stronie komputera użytkownika, z wykorzystaniem plug-in ActiveX w przeglądarce internetowej oraz z wykorzystaniem modułu agenta w punkcie końcowym sieci.

Urządzenie sprawdza zainstalowane łatki i aktualizacje systemów operacyjnych, weryfikuje ustawienia poziomu bezpieczeństwa dla przeglądarek oraz sprawdza programy mające bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa: aktualność sygnatur antywirusowych, monitorowanie programów typu peer-to-peer, obecność osobistej zapory ogniowej. Kontroluje także dopuszczalne i zabronione oprogramowanie zainstalowane na urządzeniach końcowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200