Kontrast 1000:1 w LCD Eizo

Już niedługo na polski rynek trafią dwa nowe modele monitorów LCD firmy EIZO. Seria SlimEdge powiększy się o 19-calowy FlexScan L768 oraz 17-calowy model FlexScan L568. Oba dysponują matrycami oferującymi kontrast 1000:1 i kąty widzenia 178 stopni w obu płaszczyznach.

Kontrast 1000:1 w LCD Eizo
Charakterystyczną cechą linii SlimEdge jest bardzo cienka ramka wokół ekranu. Nowe modele będą miały jeszcze cieńsze niż dotychczas ramki - model 19” po 13 mm z boku i 15 mm u dołu i na górze, model 17” odpowiednio 11 mm i 13 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększono wygodę pracy, zwłaszcza w konfiguracjach wielopanelowych oraz oszczędzono miejsca na biurku.

Nowe modele mają ergonomiczną podstawkę pozwalającą na odchylenie w pionie i w poziomie w zakresie 41 i 70 stopni oraz regulację wysokości w zakresie 100 mm. Ekran można również obrócić do pozycji portretowej, co jest przydatne w pracy z dokumentami tekstowymi czy stronami internetowymi. W panel wbudowany został zasilacz, dzięki czemu umocowanie monitora na ramieniu czy przytwierdzenie go do ściany nie sprawi większego problemu. Obydwa monitory mają podobne parametry wyświetlania obrazu: jasność 250 cd/m2, kontrast 1000:1, kąty widzenia 178 stopni w poziomie i pionie, nominalna rozdzielczość 1280x1024.

Zaawansowane funkcje regulacji obrazu umożliwiają dostosowanie parametrów takich jak: wzmocnienie, barwa, nasycenie i temperatura kolorów w zakresie od 4.000-10.000 K. Układy elektroniczne wbudowane w monitor konwertują 8-bitowy sygnał z komputera do postaci 10-bitowej, a następnie dokonują ponownej konwersji do postaci 8-bitowej z poprawnie odwzorowaną krzywą gamma. Pozwala to na uzyskanie dobrego odwzorowania tonalnych przejść dla kolorów podstawowych.

Modele FlexScan L768 i L568 posiadają identyczne funkcje. Jedną z nich jest funkcja FineContrast. Jest to 5 skonfigurowanych trybów wyświetlania obrazu: Tekst, Grafika, Film, Osobisty i sRGB - są one odpowiednio dobrane do wyświetlania określonych rodzajów aplikacji. Przełączanie trybu dokonywane jest po naciśnięciu jednego przycisku na przednim panelu monitora. Do monitorów dołączane jest oprogramowanie ScreenManager Pro dla LCD umożliwiające korzystanie z wszystkich funkcji menu OSD z poziomu systemu operacyjnego, a także automatyczne dostosowanie trybu wyświetlania obrazu do aktualnej aplikacji.

Monitory dostępne będą w Polsce pod koniec czerwca. Ich ceny nie są na razie znane.

Dystrybutor:

http://www.alstor.com.pl


TOP 200