Konsola Xbox - Microsoft dementuje

W grudniu zeszłego roku pisaliśmy o tym, że powstało podejrzenie, iż konsola gier Xbox 360 (Microsoft) może zakłócać pracę sieci WLAN (patrz {{a:HTTP://www.networld.pl/news/134397.html}}tutaj{{/a}}). Po blisko sześciu tygodniach milczenia Microsoft wreszcie wypowiedział się na ten temat, publikując krótkie oświadczenie.

Oświadczenie jest bardzo lakoniczne i składa się zaledwie z kilkudziesięciu słów. A oto jego treść: "w środowisku takim jak uniwersyteckie, gdzie wiele urządzeń elektronicznych pracuje blisko siebie, można sobie wyobrazić wiele sytuacji, w których dochodzi do zakłócenia pracy bezprzewodowej sieci LAN. Konsola gier Xbox 360 spełnia wszystkie wymagania stawiane przez FCC (Federal Communication Commision) i nasza firma nie odebrała jak dotąd żadnych sygnałów, które świadczyłyby o istnieniu takiego problemu".

Specjaliści odnieśli się ze sceptycyzmem do powyższego oświadczenia, wskazując na fakt, iż dokładnie takich słów, nie rozwiązujących praktycznie potencjalnego problemu, oczekiwano.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200