Konkurs Cisco

Cisco Systems organizuje konkurs na oparte na technologii XML aplikacje i usługi do telefonów IP. Uczestnikami konkursu mogą być zarówno firmy jak i indywidualni twórcy z Europy, Bliskiego Wschodu i w Afryki.

Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach: półfinałów krajowych oraz finału. Zainteresowani wzięciem udziału w konkursie powinni wypełnić formularz zgłoszenia, znajdujący się na stronach internetowych Cisco. Zgłoszenia produktów wraz z opisem muszą nastąpić do 14 listopada 2001 r. Półfinał konkursu w Polsce odbędzie się 11 grudnia 2001 r. w Warszawie. Zgłoszone aplikacje będą wówczas oceniane przez przedstawicieli klientów i partnerów oraz konsultantów technicznych i handlowych Cisco Systems, a także dziennikarzy. Zwycięzca konkursu zostanie zakwalifikowany do finału europejskiego oraz otrzyma nagrodę w postaci wybranego szkolenia z technologii Cisco Systems z oferty Centrum Szkolenia Techmex. Finał odbędzie się 16 stycznia 2001 r. w biurze Cisco Systems w Wielkiej Brytanii. Wezmą w nim udział zwycięzcy półfinałów organizowanych w krajach Europy, na Bliskiego Wschodu i Afryki. Finaliści konkursu, wyłonieni w Wielkiej Brytanii otrzymają telefony IP Manager (CP-7960) oraz oprogramowanie Cisco CallManager mogące współpracować z 2500 telefonami IP.

Cisco umożliwi uczestnikom dostęp do niezbędnych narzędzi programistycznych. Patronat medialny nad konkursem objęła redakcja tygodnika Computerworld.