Konkurent Intela

Chips and Technologies jest producentem procesora Super386, używanego w komputerach Texas Instruments, a także kilku firm, które wystawiały swoje produkty na Targach Cebit '92: Microstar, DTK, Gigabyte i Magtron z Tajwanu, Malifax z Hong Kongu oraz Biostar i Fujikama z Toronto.

Chips and Technologies jest producentem procesora Super386, używanego w komputerach Texas Instruments, a także kilku firm, które wystawiały swoje produkty na Targach Cebit '92: Microstar, DTK, Gigabyte i Magtron z Tajwanu, Malifax z Hong Kongu oraz Biostar i Fujikama z Toronto. Gdy liczba producentów zakupujących procesor u Chips & Technologies wzrosła do 27 Intel podał producenta Super386 do sądu za sprzedaż klona procesora opracowanego przez Intela. C&T zgłosiły wniosek przed sądem w San Jose o dopuszczenie Texas Instruments w charakterze rzeczoznawcy powołanego przez obronę. Sąd przychylił się do wniosku, choć zdaniem IDG istotna rola Texas Instruments nie będzie się ograniczać do wyjaśnień na sali rozpraw. TI prawdopodobnie wykorzysta swoje kontakty z Intelem w celu wycofania skargi. Zanim to nastąpi Intel złożył wniosek o spowodowanie zawieszenia sprzedaży produktów C&T do czasu ogłoszenia wyroku. Sąd ten wniosek odrzucił. Innym producentem klonu Intela jest Advanced Micro Devices Inc. i firma ta prawdopodobnie też zostanie wciągnięta w tę sprawę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200