Konkurencja doścignięta

PeopleSoft nie wejdzie na polski rynek przed 1998 r. Firma zaprezentowała nową wersję swojego systemu

PeopleSoft nie wejdzie na polski rynek przed 1998 r. Firma zaprezentowała nową wersję swojego systemu.

PeopleSoft, trzeci pod względem udziału w światowym rynku producent aplikacji klient/serwer, wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem, przygotowuje się do wejścia na rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Amerykańska firma jest już obecna w niemal każdym kraju Europy Zachodniej. "Myślimy o Europie Wschodniej, zwłaszcza Polsce i Czechach, ale - prawdę mówiąc - nie mamy jeszcze sprecyzowanych planów, dotyczących ekspansji na te rynki. Na pewno nie będziemy tam obecni przed końcem 1997 r. Jest tylko kwestią czasu opracowanie naszej strategii dla krajów tego regionu" - stwierdził Stefan Mueller z PeopleSoft Germany, oddziału, który jest jednocześnie europejską centralą PeopleSoft Inc.

Dogonić SAP

Pod koniec listopada br. firma wprowadziła na rynek nową wersję zintegrowanego pakietu do zarządzania przedsiębiorstwem PeopleSoft 6. W opinii specjalistów, firma ta pozostaje nieco w tyle za głównymi konkurentami, jeśli chodzi o rozwiązania dla Internetu. Jednak jej nowe narzędzia dla przedsiębiorstw produkcyjnych, jak również przystosowanie modułów finansowego oraz kadrowo-płacowego, które uwzględniają specyfikę działalności firm międzynarodowych, stawiają PeopleSoft w czołówce producentów oprogramowania, wspomagającego zarządzanie. Dotychczas amerykańska firma oferowała wyłącznie moduły: finansowo-księgowy i kadrowy, cieszący się największą popularnością użytkowników korporacyjnych w Stanach Zjednoczonych. W ofercie nie miała oprogramowania usprawniającego procesy produkcyjne.

Do nowych cech oprogramowania PeopleSoft 6 należą m.in. dostępność wersji wielojęzykowych poszczególnych aplikacji i odpowiednich dla nich interfejsów oraz przystosowanie niektórych z modułów do specyficznych dla danego kraju warunków np. podatków czy regulacji prawnych, dotyczących zatrudnienia. Dzięki temu firma będzie mogła skutecznie konkurować z SAP czy Oracle, zwłaszcza na rynkach europejskich - twierdzą specjaliści. Firma, aby uatrakcyjnić swój produkt, zmieniła także jego architekturę na 32-bitową. Wśród nowych technologii wykorzystanych w PeopleSoft 6 znalazły się również: obsługa elektronicznej bankowości i narzędzia kontrolujące przepływ dokumentów w przedsiębiorstwie (Business Process Designer i Navigator).

Czekając na 7.0

Niektórzy z klientów PeopleSoft już czekają na kolejną wersję tego oprogramowania, która ma pojawić się w grudniu przyszłego roku. Pakiet w wersji 7 będzie zawierać aplikacje zintegrowane z Internetem, w tym także nowy, internetowy interfejs użytkownika. PeopleSoft 7 ma być zbudowany w wielopoziomowej architekturze klient/serwer, co ma umożliwić ściślejsze powiązanie ze sobą poszczególnych modułów, wchodzących w skład systemu.


TOP 200