Koniec wsparcia dla usługi Lockwise

Mozilla informuje użytkowników aplikacji Lockwise (menedżer haseł), że z dniem 13. grudnia nie będzie ona już dalej wspierana. Dotyczy to zarówno wersji przeglądarkowej tej usługi, jak i autonomicznych aplikacji uruchamianych na urządzeniach Android i iOS.

Grafika: Brett Jordan/Unsplash

W tym samym dniu – to jest 13 grudnia – aplikacja zostanie usunięta zarówno ze sklepu Apple App, jak i Google Play. Mozilla nie będzie już też dalej jej aktualizować czy też usuwać jakiekolwiek podatności, jeśli takie zostaną ujawnione. Po tej dacie obecni użytkownicy aplikacji Lockwise będą mogli dalej uzyskiwać dostęp do zapisanych wcześniej haseł i zarządzać nimi za pośrednictwem przeglądarki Firefox. Dotyczy to zarówno urządzeń mobilnych, jak urządzeń stacjonarnych.

Użytkownicy Androida mogą zastąpić funkcję uzupełniającą automatycznie hasła podobnym rozwiązaniem oferowanym przez przeglądarkę Firefox. Użytkownicy systemu iOS nie mają takiej możliwości. Może ona jednak pojawić się w grudniu, gdy Mozilla udostępni kolejną wersję przeglądarki Firefox dedykowaną dla tej platformy.

Zobacz również:

  • ChatGPT jako dedykowana aplikacja na komputery Mac
  • Wiemy już, ile zapłacimy za rozszerzone wsparcie techniczne systemu Windows 10
  • Ważna informacja dla użytkowników oprogramowania .NET 7

W zeszłym tygodniu Mozilla udostępniła użytkownikom przeglądarki Firefox rozszerzenie Firefox Relay Premium (które skrywa nasz adres e-mail). Jej bezpłatna wersja obsługuje maksymalnie pięć aliasów, które przekierowują wiadomości e-mail na adres podstawowy, podczas gdy płatna wersja oferuje jeden alias subdomeny, który umożliwia użytkownikom tworzenie nieograniczonej liczby aliasów, takich jak twojadomena.mozmail.com, jak również możliwość odpowiadania do wiadomości e-mail z aliasu. Rozszerzenie Firefox Relay Premium (płatna wersja) kosztuje w Europie 1 euro, a na innych kontynentach 1 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200