Koniec platformy AltSpaceVR

Microsoft ogłosił, że zamyka społecznościową platformę wirtualnej rzeczywistości AltspaceVR, w posiadanie której wszedł wraz z przejęciem firmy będącej jej twórcą w 2017 roku. Zgodnie z zapowiedzią platforma przestanie oficjalnie istnieć z dniem 10-go marca tego roku.

Grafika: Microsoft

Ogłoszenie tej decyzji pojawiło zaledwie się kilka dni po tym, jak Microsoft ogłosił iż zwalnia ponad 10 tys. pracowników, wśród których zapewne są również osoby zajmujące się tą platformą. Microsoft przejął firmę AltspaceVR pięć lat temu za nieujawnioną do dzisiaj kwotę zaledwie kilka miesięcy po tym, gdy popadła ona w kłopoty finansowe. Było to wtedy, gdy Microsoft promował usilnie platformę HoloLens obsługiwaną przez system Windows 10 i zestawy słuchawkowe wspierające rzeczywistość rozszerzoną.

To właśnie w 2017 roku Satya Nadella (szef Microsoftu) nazwał rzeczywistość rozszerzoną, taką jak HoloLens, jednym z trzech filarów firmy. Pozostałe dwa to sztuczna inteligencja i obliczenia kwantowe. Zgodnie z zapowiedzią zespół pracujący do tej pory nad platformą AltspaceVR skupi teraz swoją uwagę na świecie awatarów.

Zobacz również:

  • Premiera usługi Find My Device
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200