Koniec Russia Today i Sputnika w Europie

Google Europe poinformowało dzisiaj o zablokowaniu aplikacji mobilnych związanych z RT (Russia Today) i Sputnikiem w swoim sklepie Play. Również inne firmy technologiczne przyłączają się do bojkotu

Koniec Russia Today i Sputnika w Europie

mohamed_hassan/ Pixabay

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę wiele firm technologicznych ograniczyło dystrybucję i narzędzia reklamowe dla rosyjskich wydawnictw informacyjnych. Komisja Europejska przygotowuje zakaz działalności rosyjskich mediów w obawie rozpowszechniania przez nie dezinformacji na temat wojny na Ukrainie. Zwłaszcza telewizje Russia Today i agencja informacyjna Sputnik są uważane za tuby propagandowe Kremla.

Zastępca redaktora naczelnego RT Anna Belkina wydała dziś oświadczenie, że firmy technologiczne, które ograniczyły dystrybucję jej stacji, nie wskazały żadnych dowodów na to, że stacja podawała nieprawdziwe informacje.

Zobacz również:

  • PILNE! Komunikat Pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa
  • Dzisiaj rusza konkurs FakeHunter Challenge – Fake News Alert
  • Google ostrzega przed monopolem Microsoftu w chmurze#

Apple również dzisiaj poinformowało, że RT News i Sputnik News nie są już dostępne do pobrania z jego App Store poza Rosją.

Google zablokował też rosyjskie media na YouTube oraz możliwość zarabiania na reklamach rosyjskim mediom państwowym.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200