Koniec Optimus Enterprise

Zarząd Optimus Enterprise złożył 19 sierpnia br. wniosek o upadłość. ''Firma nie jest w stanie wywiązać się z zobowiązań wobec wierzycieli'' - głosi oficjalny komunikat. Optimus Enterprise powstał w 2001 r. w wyniku połączenia pionu integracji Optimusa (odpowiadał za projekty w policji i NATO) i TCH Systems. Nowosądecki producent odkupił tę spółkę od Tomasza Chlebowski za - jak widać obecnie - znacznie wygórowaną cenę 7,5 mln zł.

Zarząd Optimus Enterprise złożył 19 sierpnia br. wniosek o upadłość. ''Firma nie jest w stanie wywiązać się z zobowiązań wobec wierzycieli'' - głosi oficjalny komunikat. Optimus Enterprise powstał w 2001 r. w wyniku połączenia pionu integracji Optimusa (odpowiadał za projekty w policji i NATO) i TCH Systems. Nowosądecki producent odkupił tę spółkę od Tomasza Chlebowskiego za - jak widać obecnie - znacznie wygórowaną cenę 7,5 mln zł.

Jeszcze na początku 2002 r. zarząd Optimus Enterprise rozważał przejęcie co najmniej jednej firmy działającej na polskim rynku ERP. Z firmy zaczęli jednak odchodzić kolejni pracownicy. Zasilili oni takie spółki, jak Ster-Projekt, Matrix Grupa i OktaSoft. Część przejął nowosądecki Optimus (odpowiedzialni za projekty w policji i NATO).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200