Konferencja Google I/O kolejną ofiarą koronawirusa

Koronawirus dopadł tym razem giganta technologicznego Google, który po kilku dniach wahania zdecydował się jednak odwołać jedną z największych na świecie konferencji deweloperów Google I/O 2020.

Tym samym konferencja ta dołącza do tak dużych corocznych imprez organizowanych przez tuzy przemysły IT, które zostały odwołane już wcześniej, jak MWC (Mobile World Congress) czy F8, której organizatorem jest Facebook. Google informuje, że wykreśla to wydarzenie z kalendarza, która odbywa się corocznie od lat w Mountain View (Kalifornia), a w tym roku miał się odbyć w połowie maja (dokładnie od 12-go do 14-go maja).

„Ze względu na rosnące obawy związane z koronawirusem (noszącym oficjalną nazwę COVID-19) i zgodnie z wytycznymi zdrowotnymi nakreślonymi przez CDC, WHO i innych organizacje odpowiedzialne za zdrowie, postanowiliśmy anulować tę konferencję”, czytamy w komunikacie opublikowanym przez Google.

Zobacz również:

  • Koniec outsourcingu IT. Czas na partnerów technologicznych
  • Nowości zaprezentowane na Red Hat Summit 2022
  • ChromeOS otrzyma scentralizowane ustawienia prywatności

Wcześniej Google zrezygnowało z organizowania innej ważnej konferencji poświęconej technologiom chmurowym (Cloud Nex), która miała się odbyć również San Francisco.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200