Konferencja F8 odwołana

Ofiarą koronawirusa padła kolejna ważna konferencja organizowane przez jednego z gigantów technologicznych świata IT. Facebook ogłosił wczoraj, że odwołuje swoją coroczną konferencję programistów F8 z powodu obaw związanych z rozprzestrzenianiem się tego wirusa.

Jednocześnie Facebook zapowiada, że będzie organizować lokalne spotkania i konferencje związane z tą imprezą, choć wszystko wskazuje na to, że będą one ograniczone. Firma zamierza też rozpowszechniać w tym czasie treści wideo obrazujące przebieg takich wydarzeń, które będą przekazywane na żywo.

W opublikowanym z tej okazji komunikacie podpisanym przez Konstantinosa Papamiltiadisa (dyrektor ds. platform i programów deweloperskich Facebooka) czytamy: „Była to trudna decyzja, ponieważ konferencja F8 to bardzo ważne dla nas wydarzenie i jeden z naszych ulubionych sposobów komunikowania się z całym światem. Jednak naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo uczestników konferencji i organizujących ją osób”.

Zobacz również:

  • Avi Wigderson zdobywa Nagrodę Turinga za prace nad losowością obliczeniową
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Przez koronawirusa odwołano wcześniej wiele ważnych wydarzeń i konferencji organizowanych przez branżę IT, w tym chyba największą, jaką jest organizowany co roku w Barcelonie kongres MWC. Również konferencja DEF CON China została odwołana. Konferencja bezpieczeństwa RSA odbyła się co prawda zgodnie z planem, ale i tu z powodu koronawirusa wycofało się z niej wiele ważnych firm IT. Wszyscy zadają sobie teraz pytanie, która konferencja IT będzie kolejną ofiarą tej epidemii. Bo nikt nie ma wątpliwości, że tak się stanie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200