Koncentratory czujników

Na polskim rynku pojawiły się produkty amerykańskiej firmy Uptime Devices, która specjalizuje się w rozwiązaniach do monitorowania odczytów czujników środowiskowych. Czujniki takie są stosowane w centrach danych i serwerowniach, gdzie kontrolują temperaturę, wilgotność i inne parametry.

Koncentratory czujników
Uptime Devices ma w swojej ofercie cztery koncentratory czujników: SH-2, SH-2+, SH-2+I oraz SH-Pro. Różnią się one liczbą portów dla czujników oraz podstawowym wyposażeniem. Dostępne są następujące typy czujników: temperatury, wilgotności, wody, otwarcia drzwi, napięcia oraz dymu. Czujniki mogą być oddalone od koncentratora o 4,5 metra lub 18 metrów, w zależności od długości zastosowanego przewodu.

Do modelu SH-2 dołączany jest czujnik temperatury, do SH-2+ czujnik temperatury oraz wilgotności, a do SH-2+I połączony czujnik temperatury i wilgotności. Wszystkie modele są wyposażone w dwa porty dla czujników oraz zapewniają chroniony hasłem dostęp przez sieć TCP/IP do wbudowanego serwera webowego.

Koncentratory potrafią szyfrować dane, wspierają protokół SMNP (zarządzanie) i oferują graficzną reprezentację danych odbieranych z czujników. Model SH-Pro jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem, gdyż pozwala na podłączenie 4 zewnętrznych czujników, a także posiada wewnętrzny czujnik temperatury.

Niedawno firma Uptime Devices nawiązała współpracę technologiczną z firmą Avocent, producentem rozwiązań do zarządzania dostępem do serwerowni. W jej ramach model SH-2 może być wykryty przez oprogramowanie zarządzające DSView. Dzięki temu, stan czujników będzie dostępny z poziomu interfejsu DSView.

Wszystkie rozwiązania ma w swojej ofercie Alstor - autoryzowany przedstawicielem firmy Uptime Devices w Polsce. Koncentrator SH-2 kosztuje 295 USD, a ceny czujników mieszczą się w przedziale od 100 do 300 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200