Koncentratory USB

Do oferty firmy Media-Tech trafiły 3 koncentratory USB. Huby MT500, 501 i 502 przewidziano dla tych, którym nie starcza ilość portów USB zainstalowanych w ich komputerach stacjonarnych oraz przenośnych.

Koncentratory USB
Pierwszy produkt z nowej serii hubów Media-Tech to MOBILE USB HUB MT500 – koncentrator USB wyprodukowany przede wszystkim z myślą o posiadaczach notebooków. Jest jednym z najmniejszych (90x19x15 mm) hubów USB dostępnych na rynku. Może być również używany przez posiadaczy komputerów stacjonarnych. Składany kabel sprawia, że urządzenie nie sprawia problemów w transporcie. Istotną cechą koncentratora MT500 jest szerokie rozmieszczenie czterech gniazd USB typu A, co umożliwia swobodne podłączenie nie tylko samych wtyczek, ale również urządzeń USB takich jak USB DRIVE czy interfejsy sieci bezprzewodowej (tzw. dongle). Hub jest zgodny ze specyfikacją USB 1.1. Ma zabezpieczenie nadmiarowo prądowe. Jest koncentratorem pasywnym zasilanym wyłącznie z portu USB. Sugerowana cena detaliczna to 49,90 zł.

ACTIVE USB 1.1 4 PORT HUB MT501 to koncentrator USB przeznaczony do współpracy z komputerami wszystkich typów. Diody LED rozmieszczone przy poszczególnych portach informują o stanie pracy urządzenia. MT501 jest zgodny ze specyfikacją USB 1.1. Ma zabezpieczenie nadmiarowo prądowe. Może pracować jako koncentrator pasywny (zasilany z portu USB) oraz aktywny, zasilany zewnętrznym zasilaczem MT504 (zasilacz do kupienia osobno). Podłączenie zasilacza eliminuje problemy z występowaniem niedoboru mocy, w przypadku podłączenia zbyt wielu urządzeń o dużym poborze prądu. Sugerowana cena detaliczna to 49,90 zł.

Zobacz również:

  • Mysz bez tradycyjnej baterii ładuje się w 5 minut i działa cały miesiąc

Dla najbardziej wymagających użytkowników firma Media-Tech przygotowała koncentrator HIGH SPEED SUB 2.0 HUB MT502. To koncentrator USB najnowszej generacji przeznaczony do współpracy z komputerami wszystkich typów. Jest zgodny ze specyfikacją USB 2.0, umożliwiającą transmisję danych z szybkością do 480 Mb/s. Jest też w pełni zgodny ze specyfikacją portów starszych typów: USB 1.1 i 1.0. Może pracować jako koncentrator pasywny (zasilany z portu USB) oraz aktywny, zasilany zewnętrznym zasilaczem MT504 (zasilacz znajduje się w zestawie). Szereg diod LED informuje o stanie pracy poszczególnych portów. Cena tego produktu to 129 zł.

Informacje:

http://www.media-tech.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200