Komputronik zbuduje fabrykę komputerów

Na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Komputronik zbuduje m.in. zakład produkcji komputerów i magazyn wysokiego składowania. Szacowany koszt inwestycji to ok. 50 mln zł.

Planowana inwestycja ma usprawnić procesy produkcyjno-logistyczne firmy i znacząco zwiększyć powierzchnię magazynową. Na terenie poznańskiej podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstaną także nowe biura firmy. Termin rozpoczęcia budowy uzależniony jest m.in. od czasu przygotowania infrastruktury na terenie SSE oraz podpisania umów końcowych. Planowany okres jej realizacji wyniesie o 12 do 18 miesięcy. Z tytułu inwestycji Komputronik uzyska zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych do wysokości 50% poniesionych nakładów inwestycyjnych do 2017 roku.

Zakład produkcyjny Komputronika będzie czwartą fabryką komputerów w Polsce. Do tej pory na terenie polskich stref ekonomicznych swoje fabryki komputerów otworzył m.in. koncern Dell i firma PC Factory. We wrześniu ma ruszyć fabryka należąca do chińskiego Lenovo. Swoje montownie posiadają również m.in. NTT i Action.

Zobacz również:

  • Nokia rozszerza produkcję w USA
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200