Komputery z Linuxem w ofercie HP

Firma Hewlett-Packard poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży limitowanej serii komputerów HP Brio BA410 wyposażonych w system operacyjny Linux.

Firma Hewlett-Packard poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży limitowanej serii komputerów HP Brio BA410 wyposażonych w system operacyjny Linux. Nowa wersja komputerów HP Brio kierowana jest do rozwijających się firm i będzie dostarczana wyłącznie w regionie Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Limitowana seria komputerów HP Brio BA410, wykorzystująca system Linux-Mandrake Desktop 7.2 OEM Edition, została skonstruowane z myślą o potrzebach małych i średnich firm. Według przedstawicieli koncernu system operacyjny Linux-Mandrake zapewnia doskonały wskaźnik cena/wydajność co pozwala zaoferować klientom bogaty pakiet aplikacji dodatkowych.

Oprócz wersji z preinstalowanym systemem Linux, komputery HP Brio BA410 są także dostępne z oprogramowaniem Microsoft Windows 98 Second Edition oraz Microsoft Windows 2000.

Komputery HP Brio BA410 pojawiły się już w sprzedaży, a ich cenę detaliczną ustalono na 1999 zł netto.

Więcej informacji: www.hp.com/desktops

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200