Komputery dla demokracji

East-West Education Development Foundation, to amerykańska organizacja nie nastawiona na zysk.

East-West Education Development Foundation, to amerykańska organizacja nie nastawiona na zysk.

Jej celem jest pomoc krajom b. bloku wschodniego, "w których rozwija się młoda demokracja". W lipcu przewodniczący fundacji Alex Randall odbył podróż do krajów Europy Wschodniej w celu oszacowania potrzeb instytucji edukacyjnych w zakresie wyposażenia w komputery. Odwiedził m.in. Warszawę, Moskwę i Kijów. Duże wrażenie wywarła na nim moskiewska sieć GLASNET, umożliwiająca kontakt cyfrowy z Zachodem poprzez łącza telefoniczne. Fundacja przekazała odwiedzonym przez Alexa Randalla krajom 500 sztuk różnego rodzaju sprzętu: m.in. modemów i komputerów. Komputery zostały zakupione na znanej amerykańskiej giełdzie sprzętu używanego: Boston Computer Exchange - BoCoEx.

* * *

14 lipca przedstawiciel Ambasady Amerykańskiej w Moskwie przekazał tutejszej szkole dwa zestawy komputerowe. W ten sposób rozpoczęła się praktyczna realizacja akcji pomocy w ramach utworzonego w ub.r. z inicjatywy International Data Group dobroczynnego funduszu "Wschód-Zachód". Pierwsza partia komputerów i innych urządzeń elektronicznych dostarczona została do Moskwy na początku lipca jako dar dla demokratycznych organizacji i szkół stolicy w ramach akcji "POWIETRZNY MOST WOLNO?CI". Partycypowały w nim amerykańskie firmy BORG-WARNER (sprzęt komputerowy), LOTUS DEVELOPMENT CORP. (oprogramowanie), IDG Corp. (książki i wydawnictwa periodyczne). Szwajcarskie Linie Lotnicze SWISS AIR dowiozły całość do Moskwy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200