Komputerowy system rezerwacji w PKP

PKP zakupiła w Niemczech "Kurs 90" - komputerowy system rezerwacji międzynarodowej miejsc w pociągach na trasy w całej Europie.

PKP zakupiła w Niemczech "Kurs 90" - komputerowy system rezerwacji międzynarodowej miejsc w pociągach na trasy w całej Europie. Moduł centralny zostanie zainstalowany w Warszawie, połączone z nim będzie 50 terminali na terenie całego kraju. Niektóre dworce otrzymały też terminale do telefonicznego odbierania zamówień ze stacji, które nie mają terminali kasowych. PKP wprowadza również komputerowy system kierowania przewozami towarowymi. Wszystkie stacje obsługujące ruch towarowy wyposażone zostaną w terminale połączone z systemem centralnym. Umożliwi to śledzenie przemieszczania się pociągu i każdego wagonu z osobna. Nadawca ładunku w każdej chwili będzie mógł sprawdzić, gdzie znajduje się pociąg. Dzięki komputeryzacji PKP od nowego rozkładu jazdy, tzn. od czerwca br. ma zamiar wprowadzić synchronizację ruchu pociągów pasażerskich z towarowymi. Jedyną przeszkodą może być brak środków na zakup sprzętu informatycznego oraz opóźnienia w budowie linii telekomunikacyjnych i zakładania światłowodów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200