Komputerowy Świat

Computerworld narodził się w 1967 roku, gdy o powszechnej komputeryzacji dopiero myślano, a komputer kojarzył się z kilkoma skrzyniami wielkości szafy.

Computerworld narodził się w 1967 roku, gdy o powszechnej komputeryzacji dopiero myślano, a komputer kojarzył się z kilkoma skrzyniami wielkości szafy.

Początkowo była to ośmiostronicowa gazeta z informacjami o komputerach i ich rynku. Czytelnicy co tydzień otrzymywali najświeższe wiadomości. Po roku Computerworld miał już 72 strony i ponad 20 tysięcy prenumeratorów. Dzisiaj to 120 stron informacji i reklam. Zachowano pierwotny format i formę gazety.

Wiadomości dla CW dostarcza 600 dziennikarzy rozrzuconych po świecie.

Obecnie oprócz edycji podstawowej ukazującej się w Stanach Zjednoczonych wydawane są przez samodzielne redakcje edycje narodowe: Computerwelt (Austria), Computerworld (Dania, Włochy, Holandia, Norwegia, Hiszpania, Szwajcaria, Węgry, Japonia, Australia, Hong Kong, Korea, Nowa Zelandia, ChRL, Taiwan, Argentyna, Kolumbia, Meksyk, Wenezuela, CiSRF, Polska), Tietoviikko (Finlandia), Le Monde Informa-tique (Francja), Computerwoche (RFN), Computer Sweden (Szwecja). Edycje narodowe nie są mechanicznym powieleniem wydania amerykańskiego. Każda ma swoje własne oblicze i musi walczyć o uznanie wśród czytelników w swoim kraju. Zdobywa ją szybką, rzetelną i dokładną informacją.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200