Komponenty i transakcje

IBM WebSphere - serwer aplikacyjny Java - łączy największe systemy transakcyjne z siecią WWW.

IBM WebSphere - serwer aplikacyjny Java - łączy największe systemy transakcyjne z siecią WWW.

IBM wprowadza na rynek największy serwer aplikacyjny WebSphere Application Server Enterprise Edition 3.0. Nowy wysoko wydajny serwer Java promowany jest jako rozwiązanie, które pozwoli zintegrować dawne aplikacje transakcyjne zaplecza w jeden system elektronicznego biznesu.

WebSphere Enterprise zamyka w otoczce komponentów Enterprise Java Beans (EJB) różne systemy, m.in. CICS i IMS, bazy danych w taki sposób, że programista opracowujący aplikację nie musi wiedzieć szczegółowo, jak np. CICS radzi sobie z wycofaniem nieudanej transakcji. WebSphere Enterprise łączy technologie obsługi transakcji używane w monitorach transakcyjnych IBM TXSeries oraz broker obiektowy IBM Component Broker, stosowany do integracji aplikacji.

WebSphere Enterprise Edition będzie dostępny początkowo z systemami Windows NT i IBM AIX w cenie 35 tys. USD na jeden procesor oraz 7,5 tys. USD na jedno stanowisko programistyczne.

Serwer aplikacyjny Web-Sphere Standard Edition jest dostępny od ponad roku. IBM dostarcza go razem z systemem AIX V4R3. Pośrednia wersja - WebSphere Advanced Edition - pojawi się na rynku w listopadzie br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200