Komórka o grubości 12 mm...

...takie wymiary telefonów komórkowych nie powinny w dzisiejszych czasach dziwić. Inna sprawa, że urządzenie, o którym mowa, to telefon z klapką. Zaprezentowany przez koncern NEC model waży ok. 96 g, a jego wymiary to 47,9 x 101,5 x 11,9 mm (po złożeniu).

Komórka o grubości 12 mm...

Najnowszy telefon komórkowy w ofercie firmy NEC

Telefon wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,9 cala, zdolny do wyświetlania obrazu o palecie 65 tys. barw oraz cyfrowy aparat fotograficzny o rozdzielczości matrycy 1,3 mln pikseli. Abonentom-melomanom może posłużyć także jako odtwarzacz muzyczny (odtwarza pliki MP3).

Telefon obsługuje także technologię PictBridge, dzięki czemu wykonane jego aparatem zdjęcia można drukować bezpośrednio po podłączeniu go do drukarki zgodnej z tym standardem.

Nieznane są jak na razie inne parametry tego telefonu. Wiadomo na razie, że w pierwszej kolejności trafi on do sprzedaży w Hong Kongu, a wśród innych krajów, gdzie zostanie udostępniony, NEC wymienia Włochy, Rosję, Chiny i Australię. Telefon będzie nosił różne nazwy - zależności od rynku, na który trafi.

Więcej informacji: NEC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200