Komisja Europejska rozpatrzy porozumienie z rządem USA, dotyczące ochrony prywatności

Porozumienie ma na celu ustalenie wytycznych dla amerykańskich przedsiębiorstw, tak aby ich działalność w Europie była zgodna z obowiązującymi w Unii przepisami

Przedstawiciele rządu amerykańskiego biorący udział w negocjacjach dotyczących porozumienia z Unią Europejską w zakresie ochrony prywatności liczą, że osiągnięty 14 marca kompromis zostanie zaakceptowany przez Komisję Europejską. Decyzja o jego przyjęciu ma być podjęta na spotkaniu zaplanowanym na najbliższy czwartek i piątek.

Porozumienie ma na celu ustalenie wytycznych dla amerykańskich przedsiębiorstw, tak aby ich działalność w Europie była zgodna z obowiązującymi w Unii przepisami dotyczącymi ochrony prywatności, które są zdecydowanie surowsze niż w Stanach Zjednoczonych.

Podstawowymi wymaganiami Unii jest zapewnienie, że zbiory danych dotyczących pracowników danego przedsiębiorstwa lub jego klientów będą rejestrowane, a osoby, których dane się w nich znajdują, mogą nie zgodzić się na ich przechowywanie oraz muszą mieć zapewniony do nich pełen dostęp.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200