Kolorowe faksy z laboratoriów Xeroksa

Xerox opracował technologię, dzięki której możliwe jest przefaksowywanie kolorowych dokumentów. I to bez znaczącego modyfikowania bieżącej infrastruktury czy ponoszenia wyższych opłat za połączenie.

Cała sztuczka polegała na tym, by maksymalnie obniżyć ewentualne koszty wdrażania nowej technologii. Specjalistka z laboratoriów Xeroksa, Karen M. Braun, opracowała wraz z zespołem technologię kodowania kolorów na monochromatycznym obrazie.

Obecne faksy czy kopiarki mierzą natężenie odbitego od obrazu światła i na tej podstawie tworzą jego czarno-białą "mapę". Xerox proponuje, by skan odbywał się z uwzględnieniem kolorów, tyle że każda barwa otrzymywałaby swoją własną, monochromatyczną teksturę. Urządzenie po drugiej stronie rozpoznawałoby je i odpowiednio przypisywałoby barwy poszczególnym fragmentom obrazu.

W przypadku zwykłych, nierozpoznających teksturowania urządzeń, wydruk będzie bardzo podobny do typowego wydruku faksowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200