Kolorowa drukarka atramentowa HP

Na targach COMDEX/Spring w Atlancie firma Hewlett-Packard zaprezentował nową drukarkę kolorową typu ink-jet, przeznaczoną do pracy w urzędach i biurach. Drukarka DeskJet 1200C kosztuje 1700 USD i zapewnia doskonałą jakość kolorowych wydruków. Jej odpowiedniczka wyposażona w interpreter Adobe PostScript Level 2 oraz interfejs LocalTalk - drukarka DeskJet 1200C/PS - kosztuje 2400 USD. Obie drukarki drukują kolorową stronę formatu A4 w czasie 1 do 2 min, natomiast w trybie monochromatycznym (tekst) zapewniają prędkość druku 7 stron/min.

Na targach COMDEX/Spring w Atlancie firma Hewlett-Packard zaprezentował nową drukarkę kolorową typu ink-jet

przeznaczoną do pracy w urzędach i biurach. Drukarka DeskJet 1200C kosztuje 1700 USD i zapewnia doskonałą jakość kolorowych wydruków. Jej odpowiedniczka wyposażona w interpreter Adobe PostScript Level 2 oraz interfejs LocalTalk - drukarka DeskJet 1200C/PS - kosztuje 2400 USD. Obie drukarki drukują kolorową stronę formatu A4 w czasie 1 do 2 min, natomiast w trybie monochromatycznym (tekst) zapewniają prędkość druku 7 stron/min.

Drukarka DeskJet 1200C oferuje rozdzielczość 600x300 dpi w trybie czarno-białym i 300 dpi dla wydruków kolorowych. Jest wyposażona w procesor i960/11 MHz i 2 MB RAM (4 MB w wersji /PS), rozszerzalne do 26 MB, port równoległy Fast Centronics oraz sloty MIO (Modular Input/Output). Te ostatnie pozwalają na dołączenie do niej opracowanych przez HP kart JetDirect, które współpracują z systemami sieciowymi Ethernet, Token Ring, NetWare, LAN Server IBM, LAN Manager, Windows for Workgroups i Windows NT, EtherTalk, HP-UX i protokołami TCP/IP dla SunOS, Solaris i SCO Unix. Wyposażona jest w 45 zestawów skalowalnych fontów (tych samych co dla LaserJet 4, 35 Intellifont i 10 TrueType), język PCL5 wzbogacony o kolor oraz podajnik mieszczący 180 arkuszy.

Drukarka DeskJet 1200C potrafi drukować w 16 mln kolorów na papierze (arkusze lub wstęga), na przezroczystych foliach, a także na nalepkach i kopertach.

Jest niemal tradycją, że firma Hewlett-Packard ustanawia standardy wśród drukarek. Chyba i tym razem jesteśmy świadkami narodzin nowego standardu relatywnie taniej drukarki kolorowej, opracowanej z myślą o biurach i urzędach, oferującej dobrej jakości wielobarwne wydruki.


TOP 200