Kolejowy Internet

Brytyjska firma Virgin Trains zamierza już wkrótce umożliwlić pasażerom obsługiwanych przez siebie linii kolejowych stały, bezprzewodowy dostęp do Internetu. Punkty dostępowe Wi-Fi na początek uruchomione zostaną na stacjach, zaś później - również w pociągach.

Pierwsze "hot-spoty" staną na stacjach w Birmingham oraz Manchester - z dostępu do Internetu za ich pośrednictwem będą mogli skorzystać osoby przebywające w którejś ze dworcowych kawiarni lub restauracji, a także pasażerowie wagonów pierwszej klasy (na początek jedynie podczas postoju na stacji).

Przedstawiciele firmy zapowiadają również, że w planach mają uruchomienie stałego, bezprzewodowego dostępu do Internetu we wszystkich swoich składach - z przeprowadzonych przez nich badań wynika, że klienci są bardzo zainteresowani takimi usługami. Nie wiadomo jednak na razie, kiedy dokładnie miałoby to nastąpić.

Zobacz również:

  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce
  • DuckDuckGo ma nadzieję, że dzięki tej nowej funkcji jego przeglądarka zyska mocno na popularności
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200