Kolejny "słodki" Android – tym razem KitKat

Koncern Google poinformował, że kolejna wersja systemu Android – oznaczona numerem 4.4 – będzie nosiła nazwę KitKat. Daty jej premiery oraz listy zmian na razie nie podano.

Informacja ta jest o tyle interesująca, że do tej pory wydawało się, iż kolejnym znaczącym wydaniem Androida będzie wersja 5.0 (nieoficjalnie mówiło się, że jego nazwą roboczą będzie Key Lime Pie – Google oficjalnie tego nigdy nie potwierdził, choć w dokumentacji pojawiały się odniesienia do tej frazy). 

Zaskoczeniem jest też fakt, że pierwszy raz jako nazwę kodową wydania Androida wykorzystano konkretną markę, należącą do koncernu Nestle (do tej pory były to angielskie nazwy rodzajów słodyczy, a nie konkretnego produktu – np. cupcake, donut, eclair czy ostatnio jelly bean). Obie firmy przygotowały zresztą kampanię marketingową, w ramach której zamierzają wspólnie promować swoje produkty.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Androida mogą się wkrótce zdziwić
  • Android 15 jest już dostępny w wersji beta

Dodajmy, że wedle najnowszych danych Android kontroluje ok. 80% rynku smartfonów i blisko połowę segmentu tabletów – co znaczy, że z systemu tego korzysta ponad miliard użytkowników. 

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200