Kolejny przełom - moduły z portami Ethernet 100 Gb/s

Brocade przełamuje kolejną barierę, przygotowując się do wprowadzenia na rynek modułu Ethernet z portami 100 Gb/s, który będzie można instalować w przełącznikach linii NetIron MLX.

Kolejny przełom - moduły z portami Ethernet 100 Gb/s
Standard IEEE 802.3ba (ratyfikowany zaledwie przed dwoma miesiącami) definiuje wymagania techniczne stawiane połączeniom Ethernet 40 i 100 Gb/s. Od tego momentu producenci przełączników zaczęli intensywnie pracować nad sprzętem sieciowym, który może obsługiwać takie połączenia. Brocade wszedł w posiadanie wielu zaawansowanych rozwiązań sieciowych (w tym wydajnych przełączników NetIron) po przejęciu w 2008 r. firmy Foundry (pisaliśmy o tym tutaj).

Firma zapowiada, że ujawni więcej szczegółów technicznych dotyczących modułów Ethernet 100 Gb/s we wrześniu. Wiadomo już, że największy przełącznik serii NetIron (MLX 32; zdjęcie powyżej) będzie mógł obsługiwać 32 porty Ethernet 100 Gb/s. Urządzenie to może obecnie obsługiwać do 256 połączeń Ethernet 10 Gb/s i do 1536 połączeń Ethernet 1 Gb/s.

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu
  • W jakim kierunku pójdzie Ethernet?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200