Kolejny producent pojazdów EV wspiera standard ładowania Tesli

Volvo jest pierwszym europejskim producentem samochodów elektrycznych, który przyjął standard ładowania baterii opracowany przez Teslę. Chodzi o North American Charging Standard (NASC).

Obie firmy podpisały w tym tygodniu umowę, na mocy której samochody elektryczne Volvo jeżdżące po Ameryce będą mogły od przyszłego roku korzystać z ponad 12 tysięcy szybkich stacji ładowania Tesli noszących nazwę Supercharger, które funkcjonują obecnie w USA, Meksyku i Kanadzie. Będzie to możliwe, gdyż Volvo wyposaży je (a konkretnie dwa produkowane już modele samochodów , czyli XC40 i C40) w specjalne adaptery, dzięki którym będzie je można podłączać do stacji ładowania NACS.

Natomiast od 2025 roku wszystkie samochody elektryczne Volvo przeznaczone na rynek amerykański będą już posiadały port ładowania zgodny z NACS. Firma podjęła niedawno strategiczną decyzję, że po 2030 będzie produkować wyłącznie pojazdy EV (Electrical Vehicle), czyli elektryczne. Poinformowała też, wprowadzi wkrótce do oferty o dwa kolejne modele takich pojazdów (EX30 i EX90).

Zobacz również:

  • Poprawa na rynku smartfonów
  • AI wkracza do samochodów Mercedes-Benz
  • Android Auto i Apple CarPlay zdominowały rynek

Obecnie wszystkie pojazdy elektryczne sprzedawane w Ameryce Północnej (oprócz Tesli) są wyposażone w kombinowany port ładowania noszący nazwę Combined Charging System (CCS), który jest kompatybilny ze stacjami ładowania innych firm, takimi jak Electrify America, EVGo i Chargepoint. W zeszłym miesiącu plany przyjęcia standardu NACS zapowiedziały amerykańskie firmy Ford, GM i Rivian. Mówi się, że kolejnymi producentami samochodów, którzy zdecydują się na taki krok, będzie Chrysler południowokoreańska firma Hyundai.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200