Kolejny prezes opuszcza Nokię

W ciągu zaledwie paru tygodni szeregi Nokii opuściło aż trzech pracowników najwyższego szczebla. Ostatnim jest wiceprezes działu urządzeń korzystających z MeeGo - Ari Jaaksi.

O rezygnacji wiceprezesa działu MeeGo Devices dowiadujemy się z fińskiego dziennika Talous Sanomat. Na jego łamach Jaaksi zdradził, że tydzień temu złożył rezygnację. Niestety pracownik firmy Nokia nie zdradził dlaczego postanowił opuścić jej szeregi. Rzecznicy korporacji twierdzą jednak, że jego rezygnacja nie odbije się na planach związanych z rozwojem systemu operacyjnego i urządzeń wykorzystujących go takich jak chociażby Nokia N9, który na rynku amerykańskim konkurować ma między innymi z iPhone 4.

Ari Jaaksi dołączył do firmy Nokia w roku 1998. Do czasu złożenia rezygnacji stał na czele działu rozwijającego mobilne przeglądarki internetowe i działu odpowiedzialnego za badanie i rozwój software'u. W dużym stopniu wpłynął też na strategię firmy, w której nacisk stawia się na oprogramowanie open-source które znaleźć można między innymi w urządzeniach Nokia 770 i N800. Przed pracą w koncernie był wykładowcą na Politechnice Tampere (tam też doktoryzował się z inżynierii oprogramowania). Obecnie, poza pracą w Nokii, Jaaksi wciąż wykłada na uczelni jako adjunkt. Jest także częstym gościem i prelegentem na branżowych konferencjach takich jak np. Linux World, Open Software in Mobile czy GUADEC

Zobacz również:

  • Nokia rozszerza produkcję w USA
  • Apple odkłada projekt budowy autonomicznego samochodu elektrycznego na półkę
Aktualizacja: 18 października 2010 11:05

Wiadomo już gdzie zatrudnienie znalazł Jaaksi. Po opuszczeniu Nokii, przejdzie on do podlegającej HP firmy Palm. Były prezes fińskiej korporacji rozpocząć pracę ma już w listopadzie tego roku. Jaaksi odpowiadać ma za rozwój systemu operacyjnego WebOS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200