Kolejny krok Opery

Norweska firma Opera Software udostępniła nową wersję swojej znakomitej przeglądarki internetowej. Słynąca przede wszystkim z szybkości otwierania stron WWW, niskiego zapotrzebowania na zasoby systemowe i ogromnej funkcjonalności Opera nosi już oznaczenie 7.11.

Kolejny krok Opery
Lista zmian wprowadzonych do nowej wersji przeglądarki, w porównaniu z edycją 7.10 jest dość długa, jednak nie są to zmiany rewolucyjne. Producent programu skupił się na wyeliminowaniu błędów i niedogodności występujących w poprzedniej wersji oraz dodaniu kilku, bardziej lub mniej przydatnych drobiazgów.

Opera Software wymienia m.in. zmiany wprowadzone w kliencie poczty elektronicznej M2. Są to niewielkie udoskonalenia, jak lepsza nawigacja, filtrowanie wiadomości, czy możliwość zmiany rozmiaru kolumn, co w sumie składa się na poprawę komfortu pracy z programem.

Zobacz również:

  • Opera potrafi już rysować obrazy oraz przemawiać

Wśród wielu innych poprawek można wymienić poprawki w panel "Transfer", gdzie dodano możliwość korzystania z tzw. "skórek" oraz wyeliminowano możliwość omyłkowego zamknięcia programu w trakcie pobierania pliku (przeglądarka pyta teraz o potwierdzenie tej operacji), udoskonalono okno "Preferences" oraz rozszerzono właściwości funkcji ułatwiającej zarządzanie hasłami dostępu do różnych serwisów internetowych - "Wand".

Pełna listę zmian znaleźć można pod adresem:

http://www.opera.com/products/desktop/index.dml?platform=windows

Przeglądarka jest dostępna bezpłatnie w wersji adware (wyświetla banery reklamowe). Rejestracja usuwająca tę niedogodność kosztuje 39 USD.

Program można pobrać z naszego serwisu FTP:

Wersją z Javą:

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=1292

Wersja bez Javy:

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=1399

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200