Kolejny gigant technologiczny dołącza do wirtualnych uczestników targów CES

Niedawno decyzję taką podjął Intel, a przedwczoraj w jego ślady poszedł Microsoft, który również wycofuje się z fizycznego udziału w przyszłorocznych targach CES.

CES

Przyczyna jest za każdym razem taka sama. Chodzi oczywiście o niebezpieczeństwo, jak niesie ze sobą Omicron, czyli najnowsza mutacja koronawirusa. W opublikowanym 24-go grudnia oświadczeniu Microsoft stwierdza, że będzie co prawda uczestniczyć w targach CES, ale wyłącznie zdalnie, zdając się na przekazy cyfrowe. Dołącza tym samym do innych gigantów technologicznych, które podjęły już taką decyzję wcześniej, jak Google, Lenovo, Intel, T-Mobile, AT&T, Meta, Twitter, Amazon czy TikTok.

„Koncentrujemy się na zwołaniu branży technologicznej i umożliwieniu tym, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, możliwości cyfrowego uczestnictwa w CES” – skomentował tę decyzję przedstawiciel CTA (Stowarzyszenia Technologii Konsumenckich), które organizuje targi CES.

Zobacz również:

  • Ta inicjatywa ma ułatwić firmom zadanie wdrażania systemów AI
  • Podsumowanie IFA 2023 okiem redakcji Computerworld

Ja podaje CTA, jak dotąd pomimo pandemii ponad 2 tys. firm zadeklarowało fizyczny udział w targach, zobowiązując się oczywiście do przestrzegania wszystkich zaleceń dotyczących szczepień, noszenia maski, zachowania dystansu społecznego czy testowania się na obecność koronawirusa COVID-19.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200