Kolejny dochodowy kwartał Microsoftu

31 grudnia 1999 r. Microsoft zakończył II kwartał roku finansowego 2000, w którym firma zarobiła 2,4 mld USD, osiągając przychody w wysokości 6,1 mld USD. Oznacza to, że sprzedaż firmy wzrosła w porów...

31 grudnia 1999 r. Microsoft zakończył II kwartał roku finansowego 2000, w którym firma zarobiła 2,4 mld USD, osiągając przychody w wysokości 6,1 mld USD. Oznacza to, że sprzedaż firmy wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym o 18%, natomiast zyski zwiększyły się o 22%.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników, które odzwierciedliły duże zapotrzebowanie na nasze produkty na całym świecie, a szczególnie w Azji. Office 2000 i SQL Server 7.0 nadal utrzymują wysoką pozycję, jednak w minionym kwartale odczuliśmy zmniejszony popyt na systemy operacyjne przeznaczone dla sektora biznesu" - powiedział John Connors, dyrektor finansowy Microsoftu, zaznaczając, że w drugiej połowie roku przewiduje dalszy wzrost przychodów.

Nieznaczne załamanie wzrostu sprzedaży systemów operacyjnych dla firm przedstawiciele Microsoftu tłumaczą głównie ograniczeniami wydatków firm związanymi z problemem roku 2000. Sprzedaż za pośrednictwem kanałów OEM wyniosła w tym okresie 1,9 mld USD, a więc niewiele wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy to osiągnęła 1,8 mld USD. Podobna sytuacja miała miejsce także w przypadku działu zajmującego się platformą Windows, którego przychody wyniosły 2,4 mld USD (2,3 mld USD rok wcześniej).

Pod względem geograficznym największy, bo aż 56-proc. wzrost, odnotowano na rynkach azjatyckich, gdzie sprzedaż osiągnęła 606 mln USD (389 mln USD). O 26% wzrosły przychody w regionach obu Ameryk i Pacyfiku, gdzie wyniosły 2,2 mld USD (1,7 mld USD), natomiast w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie odnotowano 14-proc. wzrost sprzedaży do poziomu 1,4 mld USD (1,2 mld USD).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200