Kolejny IBM eServer

eServer p615 jest ostatnim z serii serwerów uniksowych IBM, do którego wprowadzono nowe procesory POWER4+. Jest on systemem klasy podstawowej, przeznaczonym dla małych i średnich firm.

Jak twierdzi producent, nowy IBM eServer dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań zapewnia wydajność większą o 110% za cenę niższą o jedną trzecią od swojego poprzednika. Tak jak wszystkie serwery z POWER4+ nowy produkt działa z systemami operacyjnymi AIX 5L i Linux.

Lepszą wydajność osiągnięto m.in. dzięki nowemu procesorowi POWER4+. IBM nazywa ten procesor "serwerem w jednym układzie", zawierającym dwa procesory o częstotliwości taktowania przekraczającej 1 GHz, szerokopasmowy przełącznik systemowy, dużą pamięć podręczną i system wejścia-wyjścia. W nowym serwerze rozszerzono też wewnętrzną pamięć masową. Model p615 może zawierać ponad terabajt wewnętrznej pamięci dyskowej.

Zobacz również:

  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku
  • Aplikacja mObywatel oferuje małym firmom nową usługę

Dostępny w wersji stelażowej lub wolnostojącej eServer p615 zaprojektowano do takich zastosowań, jak wspomaganie zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie kontaktami z klientami oraz analiza biznesowa w małych i średnich firmach oraz oddziałach dużych korporacji. Serwery można też łączyć w klastry, aby uruchamiać bardziej wymagające aplikacje naukowe lub modelowania danych.

IBM eServer p615 jest dostępny od 28 maja 2003 roku, a wyjściowa cena wersji jednoprocesorowej wynosi 5745 USD. Konfiguracja dwuprocesorowa ma być dostępna od 20 czerwca 2003 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200