Kolejne zmiany w Twitter Blue - wyższy limit znaków i formatowanie

Elon Musk wprowadza kolejne niespodzianki. Czego mogą spodziewać się subskrybenci usługi Twitter Blue?

Twitter Blue to jedna z bardziej kontrowersyjnych funkcji portalu społecznościowego pozostającego własnością Elona Muska. Wielokrotna zmiana reguł gry oraz niejasne zasady w połączeniu z wysoką ceną spowodowały spore zamieszanie wśród użytkowników Twittera.

Twitter wprowadza jeszcze dłuższe posty
Źródło: Alexander Shatov / Unsplash

Twitter wprowadza jeszcze dłuższe posty

Źródło: Alexander Shatov / Unsplash

Od wielu lat Twitter kojarzony był z krótkimi publikacjami o ściśle określonej długości znaków. Od kilku miesięcy użytkownicy Twittera mogą tworzyć dosyć długie posty o długości do 4000 znaków ze spacjami. Działanie to zerwało z tradycją 280 znakowych postów oraz tworzeniem rolek składających się z kilku krótkich wiadomości.

Zobacz również:

  • Udostępniono bezpłatne narzędzie, które wykrywa treści generowane przez AI
  • Czy Elon Musk reaktywuje usługę Vine?

Twitter po raz kolejny zmienia maksymalną długość postu. Subskrybenci płatnej usługi Twitter Blue mogą publikować posty o długości do 10 000 znaków ze spacjami. Dodatkowo zdecydowano się na dodanie nowych opcji formatowania tekstu, które nigdy nie były dostępne na platformie społecznościowej. Użytkownicy Twittera mogą korzystać z pogrubienia oraz kursywy podczas tworzenia nowych postów.

To nie koniec zmian. Ostatnimi czasy Twitter zaoferował autorom wprowadzenie subskrybcji. Twórcy ze Stanów Zjednoczonych mogą oferować ekskluzywne treści dla swoich płatnych subskrybentów. Subskrypcja kosztuje od 2,99 do nawet 9,99 dolarów miesięcznie, a jej wysokość jest uzależniona od preferencji autora. Aby zapisać się do programu płatnych subskrybcji należy spełnić trzy warunki: posiadać minimum 500 obserwujących, mieć ukończone 18 lat, przesłać co najmniej 25 tweetów w ciągu ostatniego miesiąca.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200