Kolejne urządzenie z elastycznym ekranem od Huawei w Europie

Po miesiącu opóźnienia nowy smartfon z elastycznym ekranem od Huawei trafia do Europy. Chiński producent po raz kolejny zdecydował się na nietypową konstrukcję.

Na ostatniej konferencji prasowej firma Huawei potwierdziła, że nie zamierza wycofywać swoich urządzeń mobilnych z Europy z powodu braku dostępu do usług Google. Chiński producent stale rozwija własny ekosystem HMS oraz system operacyjny EMUI oparty na otwarto źródłowej wersji Androida.

Huawei Mate Xs 2
Źródło: gsmarena.com

Huawei Mate Xs 2

Źródło: gsmarena.com

Huawei zaprezentował europejską wersję modelu Mate Xs 2 - najnowszego smartfona z elastycznym ekranem, który pojawi się w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 1999 Euro. Urządzenie dostępne będzie w trzech wersjach kolorystycznych - białej, czarnej oraz fioletowej.

Zobacz również:

  • Znamy nazwę pierwszego narzędzia anty-ransomware, które uzyskało certyfikat Tolly Group
  • Android 15 pomoże rozwiązać palący problem nowych smartfonów

Najnowszy smartfon Huawei posiada elastyczny ekran OLED o przekątnej 7,8-cala i rozdzielczości 2480 x 2200 pikseli ze 120 Hz częstotliwością odświeżania. Panel zagina się wzdłuż dłużej krawędzi i zachodzi na plecki urządzenia. Po złożeniu jego przekątna maleje do 6,5-cala.

Urządzenie jest zauważalnie lżejsze od poprzednich modeli z rodziny Mate X. Masa własna wynosi 255 g - tym samym Mate Xs 2 waży tyle, co najcięższe urządzenia z klasycznymi ekranami.

Smartfon otrzymał procesor Qualcomm Snapdragon 888 4G. To zeszłoroczny układ dla flagowych modeli. Urządzenie dostępne będzie w jednej konfiguracji - z 8 GB pamięci operacyjnej oraz 512 GB wbudowanej pamięci masowej.

Na pokładzie znajdzie się 50 MP aparat z Huawei XD Optics, 13 MP aparat ultraszerokokątny oraz 8 MP teleobiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym. System operacyjny to EMUI oparte na Androidzie 11. Za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 4600 mAh z szybkim, 66 W ładowaniem Huawei SuperCharge.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200