Kolejne produkty InfiniBand

Firma InfiniSwitch wprowadziła do swojej oferty na początku kwietnia nowe produkty oparte na technologii InfiniBand (wydajna magistrala danych kolejnej generacji wykorzystująca technologię przełączania).

Niektóre produkty zostały opracowane przez firmę Lane15 (która została na początku tego roku przejęta przez InfiniSwitch), a inne są dziełem firmy InfiniSwitch. Produkty należą do nowej linii, której InfiniSwitch nadał nazwę InfiniSwitch Switched Fabric Network System (SFNS).

Użytkownicy mają do wyboru trzy nowości: przełącznik (wyposażony w 12 do 24 portów), dwuportowy adapter HCA (Host Channel Adapter) i oprogramowanie do zarządzania urządzeniami. HCA to interfejs InfiniBand instalowany w serwerach i stacjach roboczych. Istnieją też adaptery TCA (Target Channel Adapter), które są instalowane w urządzeniach korzystających z usług serwerów (chodzi o pamięci masowe i inne urządzenia sieciowe).

Zobacz również:

  • Corning prezentuje Gorilla Glass 7i
  • Starlink Mini: to nazwa nowej usługi satelitarnego dostępu do internetu, której twórcą jest SpaceX
  • Usługa Threads będzie wkrótce dostępna w wersji webowej

Produkty firmy InfiniSwitch są przeznaczone dla centrów danych (zainteresowanych budowaniem wydajnych klastrów) i dla tych przedsiębiorstw, którym zależy na szybkim przetwarzaniu danych. Można je podłączać nie tylko do serwerów, ale też do stacji pamięci masowych i bezpośrednio do sieci. Przełączniki mogą obsługiwać stacje pamięci masowych typu NAS (Network-Attached Storage) i sieci SAN (Storage-Area Networks), i mogą współpracować z większością baz danych oraz z narzędziami zarządzającymi systemami i sieciami.

Przełącznik Leaf Switch (od 12 do 24 portów 10 Gb/s) ma wysokość 1U i jest wyposażony w kilka elementów zapasowych, takich jak karta przełączania, system operacyjny, zasilacz i system chłodzenia. Zasilacze i systemy chłodzenia można wymieniać w trybie "hot-swap", nie wyłączając przełącznika podczas czynności konserwacyjnych i technicznych z eksploatacji. Producent wyposaża przełącznik w zintegrowane opcje zarządzania (SNMP, Telnet, interfejs wiersza poleceń i dostęp przez Ethernet. Cena przełącznika w podstawowej konfiguracji wynosi 10 000 USD.

Oprogramowanie Lane15 FabricManager służy do konfigurowania przełącznika. Narzędzie inicjuje przełącznicę, wykrywa urządzenia podłączone do przełącznika oraz może logicznie zamykać i otwierać przełącznicę. Używając oprogramowania FabricManager administrator może zarządzać podsieciami InfiniBand, konfigurować marszruty i monitorować wydajność urządzenia. Narzędzie zawiera graficzny interfejs użytkownika i kosztuje 75 USD (za jeden port).

Dwuportowy adapter InfiniBand Host Channel Adapter można instalować w serwerach i można do niego podłączać przełączniki InfiniBand. Adapter zawiera 256 MB pamięci RAM, wspiera szybkość 10 Gb/s i jest produkowany z interfejsem PCI/PCI-X typu "small-form-factor". Użytkownik ma do dyspozycji sterowniki dla systemów operacyjnych SuSE i Red Hat Linux oraz dla systemu Windows 2000. Cena - 750 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200