Kolejne modele iPhone'ów będą wspierać dwie innowacyjne technologie

Apple pracuje nad dwoma nowymi technologiami, które zamierza wprowadzić do kolejnych modeli swojego flagowego produktu, czyli iPhone'a. Chodzi o możliwość komunikowania się z urządzeniem bez konieczności dotykania ekranu (za pomocą gestów) oraz zakrzywione wyświetlacze.

Dzięki pierwszej technologii użytkownik smartfona nie będzie już musiał wodzić palcem po ekranie, a wykonywać nim, albo całą dłonią, różnego rodzaju gesty, które zostaną przetłumaczone przez pracujące inteligentnie oprogramowanie na konkretne polecenia. Apple zapowiada, że pierwsze smartfony wspierające taką technologię mogą się pojawić w jego ofercie już w 2020 roku.

I tak jak pierwsza technologia nie przełoży się na wygląd smartfona, tak druga będzie widoczna już na pierwszy rzut oka. Chodzi o zakrzywiony wyświetlacz. I nie będzie to ledwo widoczna krzywizna, tak jak ma to miejsce w przypadku wyświetlaczy "curved" produkowanych przez firmę Samsung, ale wyraźnie wklęsły ekran.

Zobacz również:

  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
  • Steve Jobs uhonorowany wysokim odznaczeniem
  • Apple może mieć problem. Pozew w sprawie baterii iPhone'a w UK

Co ciekawe, Apple pracuje nad zupełnie nową technologią pozwalającą produkować zakrzywione ekrany, której nadał nazwę MicroLED. Są to jednak na razie pierwsze kroki i wyświetlacze tego typu mogą się pojawić na rynku najwcześniej za pięć lat.

Warto przypomnieć, że Samsung zaprezentował kilka lat temu technologię Air Gestures. Dzięki niej użytkownik smartfona może odbierać rozmowy i przewijać strony WWW wykonując ręką odpowiednie gesty. Z kolei Google pracuje nad podobną technologią, która powstaje w ramach inicjatywy Project Soli. Apple zapowiada, że dzięki jego rozwiązaniu smartfon będzie w stanie rozpoznać dużo więcej gestów i w dużo bardziej precyzyjny sposób.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200