Kolejne dwie duże firmy odpuszczają sobie udział w targach MWC

Z uczestnictwa w targach MWC (Mobile World Congress) zrezygnowały z powodu epidemii koronawirusa dwie kolejne duże firmy: Amazon i Sony. W zeszłym tygodniu podobną decyzje powzięły dwie inny liczące się na tym rynku korporacje, LG i ZTE. Widać z tego, że koronawirus zaczyna odciskać swoje piętno również na tym sektorze światowej gospodarki.

Sony oświadczyło w wydanym z tej okazji komunikacie, że nie będzie uczestniczyć w MWC, gdyż może się to przyczynić do jeszcze szybszego rozprzestrzeni się tej niezwykle zakaźnej choroby. A ryzyko jest duże, gdyż w targach ma wziąć udział ok. 100 tys. osób.

Dlatego właśnie jednymi z pierwszych producentów urządzeń mobilnych, które zdecydowały się na taki krok, były firmy Ericsson i NVIDIA. Przypominamy - targi MWC mają się rozpocząć 24. lutego i będą trwać cztery dni.

Zobacz również:

  • Intel: przychody spadły o 32% w ostatnim kwartale 2022
  • Najdziwniejsze produkty z tegorocznych targów CES 2023

GSMA (organizator targów) wydał z tej okazji komunikat w którym czytamy, „Potwierdzamy fakt, że kilka wiodących na tym rynku dostawców rozwiązań zdecydował się nie przyjeżdżać w tym roku na tę imprezę. Wiemy też, że kolejne firmy, które wcześniej zgłosiły swój udział w tej imprezie, monitorują sytuację i zastanawiają się jak postąpić. Ze swoje strony robimy wszystko, aby zapewnić uczestnikom targów bezpieczeństwo.

GSM informuje iż w targach nie mogą brać udziału osoby zamieszkują chińską prowincję Hubei, w której jak wiadomo wybuchła ta epidemia. Natomiast osoby przyjeżdżające z innych prowincji Chin muszą przedstawić organizatorom targów dowód, że przebywają poza tym krajem przez co najmniej 14 dni i są zdrowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200