Kolejne dwa routery linii ISR

Cisco opracował dwa produkty przeznaczone dla zdalnych oddziałów dużych przedsiębiorstw oraz małych firm, które posiadają bezprzewodowe sieci 802.11n. Są to routery należące do popularnej linii ISR (Integrated Services Routers).

Kolejne dwa routery linii ISR
Routery Cisco 880 i 860 (obsługujące bezprzewodowe połączenia 802.11n) kosztują od 449 USD i pojawią się w ofercie Cisco w czerwcu br.

Cisco opracował również urządzenie do wirtualizowania zasobów (przeznaczone dla zdalnych oddziałów), obsługujące aplikacje oferowane przez zewnętrznych dostawców oprogramowania (np. Microsoft Windows Server 2008). Rozwiązanie Cisco Wide Area Applications Services (WAE-674) jest już dostępne i kosztuje od 16 tys. USD.

Zobacz również:

Urządzenie WAE-674 pełni rolę akceleratora, który zwiększa wydajność pracy aplikacji uruchamianych w zdalnych oddziałach dużej firmy, które korzystają z danych i innych zasobów przechowywanych w sieci korporacyjnej.

Inna nowość zaprezentowana przez Cisco to trzy moduły pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Linux, przeznaczone do instalowania w routerach Integrated Services Routers. Advanced Integration Modules kosztują od 1795 USD i są częścią platformy Application eXtension Platform, która pozwala obsługiwać jednocześnie wiele aplikacji sieciowych.


TOP 200