Kolejne dwa modele układów linii AMD Ryzen Threadripper będą dostępne jeszcze w tym miesiącu

Firma AMD przyspieszyła premierę swoich dwóch układów CPU i ogłosiła, że jeszcze w tym miesiącu - dokładnie 29. października - wprowadzi do sprzedaży kolejne modele procesorów linii AMD Ryzen Threadripper. Wcześniej zapowiadała, że pojawią się one oficjalnie w jej ofercie w połowie czwartego kwartału tego roku.

Chodzi o procesory oznaczone symbolami 2970WX i 2920X, które uzupełniają ofertę układów drugiej generacji należących do rodziny Threadripper, zapewniając klientom większą liczbę opcji, tak aby mogli łatwiej dopasować produkt do swoich potrzeb.

Obecnie użytkownicy mają do dyspozycji dwa modele procesorów linii Ryzen Threadripper: Ryzen Threadripper 2990WX i Ryzen Threadripper 2950X. Pierwszy zawiera 32 rdzenie obliczeniowe, a drugi 16. Procesory 2970WX i 2920X zawierają odpowiednio 24 i 12 rdzeni, i kosztują (to cena sugerowana) 1300 i 650 USD.

Zobacz również:

  • Ładowanie bezprzewodowe - przydatna funkcja czy zbędny gadżet
  • AMD wprowadza do oferty nową linię procesorów Epyc

W tym samym dniu udostępniona też zostanie nowa wersja oprogramowania Ryzen Master, która wspiera obsługującą procesory Ryzen Threadripper WX technologię AMD Dynamic Local Mode. Pozwala ona optymalizować działanie aplikacji tak, aby najbardziej wymagające obliczeniowo wątki były za każdym razem realizowane przez rdzenie mające bezpośredni dostęp do pamięci.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200