Kolejne akcje BSA

W lipcu wspólne działania BSA i policji doprowadziły do zamknięcia dwóch sklepów internetowych nielegalnie dystrybuujących oprogramowanie i czterech kopiarni płyt. BSA przeprowadziło również kolejne szkolenia dla policjantów, dotyczące zasad licencjonowania oraz metod zabezpieczeń i identyfikacji oprogramowania.

W wyniku lipcowych działań policji i Business Software Alliance zamknięto dwa sklepy internetowe, dystrybuujące nielegalne oprogramowanie i zlikwidowano cztery nielegalne kopiarnie płyt. Zatrzymanych zostało 18 piratów, ale zabezpieczono jedynie 117 nielegalnych krążków CD z aplikacjami.

Podczas ogólnopolskiej akcji skontrolowano 15 sklepów ze sprzętem komputerowym oraz 3 przedsiębiorstwa. Z raportu BSA wynika, że we wszystkich firmach i ponad połowie sprawdzonych sklepów miał miejsce proceder bezprawnego kopiowania oprogramowania. Jak zwykle najczęściej nielegalnie powielano produkty firm: Microsoft, Adobe, Corel, Macromedia i Symantec.

BSA informuje także, że w lipcu przeprowadzono dwa kolejne szkolenia dla policji na temat zasad licencjonowania oprogramowania, metod zabezpieczeń i identyfikacji produktów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200